Międzynarodowy Bieg św. Dominika

Od 1994r. rokrocznie nieodłączną częścią Jarmarku św. Dominika jest Międzynarodowy Bieg św. Dominika. To hit sportowego lata na Wybrzeżu, uznawany w swojej klasie za najbardziej atrakcyjną dla uczestników i partnerów imprezę biegowo-promocyjna w Polsce. W tym roku po raz dwudziesty to prestiżowe przedsięwzięcie zgromadzi w zabytkowym centrum głównego miasta dziesiątki tysięcy kibiców i gości oraz ponad 1200 biegaczy pragnących zapisać się na listę uczestników. Udział w Biegu św. Dominika jest dla każdego uczestnika nobilitacją. Wysoką rangę Imprezy docenił Prezydent Miasta Gdańska oraz Prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich i ENERGA SA, którzy będą Fundatorami Pucharów dla Zwycięzców. Oficjalna strona Biegu www.biegdominika.com

Główny cel imprezy: promowanie prozdrowotnych, społecznych i wychowawczych aspektów biegania wśród różnych grup społecznych realizowany jest w formule Festiwalu Biegowego, co stwarza możliwość szerokiego dostępu do rekreacji i tworzy modę na bieganie. Festiwal będzie także okazją do bezpośredniego spotkania ze znanymi osobistościami i gwiazdami sportu. Cele te aktywnie wspierają nasi Partnerzy, którzy wspólnie z nami będą promować aktywny styl życia.

Wydarzenie zlokalizowane jest w unikalnej scenerii kamieniczek gdańskiej starówki, co tworzy niepowtarzalny klimat imprezy. Trasę biegów w Centrum Głównego Miasta ze startem i metą przy Neptunie tworzy pętla zamknięta o długości 940m prowadząca ulicami: Długi Targ, Mieszczańska, Ogarna, Garbary i Długa/Bieg Kobiet i Mężczyzn przez ul. Bogusławskiego na pętli 1100 m/. Pozwala to doskonałe śledzić kibicom wydarzenia na trasie każdego biegu. Niesamowity doping blisko 25.000 widzów niesie do mety każdego biegacza amatora, jak i zawodowca. Wartością imprezy jest ponadto atrakcyjny program imprez towarzyszących /stoiska sponsorów: Biegosfera.pl i ASICS, RECHA SPORT, IDEE CAFE oraz prezentacje: parada Harleyów, pokazy i koncerty) przyciągające dziesiątki tysięcy osób.

W tym wspaniałym otoczeniu 03 sierpnia 2013r. zrealizujemy Biegu św. Dominika, którego Program Sportowy obejmuje 4 biegi. Każdy z nich ma określony cel, a wspólne hasło brzmi „Goń św. Dominika”. Imprezę otworzy Wyścig „wózkarzy” promujący sport osób niepełnosprawny w ramach programu „Integracja przez Sport”. Dla wszystkich amatorów biegania, którzy chcą rywalizować z przyjaciółmi i własnymi rekordami odbędzie się na klasycznym dystansie 5km otwarty Bieg Kobiet i Bieg Mężczyzn. Zwycięzcami będą wszyscy, którzy zechcą do nas dołączyć, staną na starcie i osiągną metę. W myśl zasady nowożytnych igrzysk olimpijskich- nie jest ważne zwycięstwo, ważne jest uczestnictwo w tym projekcie. Wydarzeniem towarzyskim jak zawsze będzie Bieg VIP-ów z udziałem liderów opinii – osobistości ze świata polityki, biznesu i sportu, co stało się tradycją tej imprezy i przyczynia się do integracji różnych środowisk. Główną atrakcją sportową skupiającą uwagę kibiców i mediów będzie Bieg Elity Mężczyzn – Mistrzostwa Polski na 10km z udziałem absolutnej czołówki polskich biegaczy, znakomitych biegaczy zagranicznych oraz kwalifikowanych amatorów rywalizujących o krajowy prymat.

Schemat trasy Biegu Św. Dominika

trasa_bd_full